מוחדש וריפרביש ריקונידשן

מצב המוצר: חדש, מוחדש ,ריפרביש, ריק ונידשן, עודפים, תצוגות,ריטייל,OEM

 

צרכנים רבים בבואם לרכוש מוצר יכולים להיות חשופים למקרים בהם רכשו מוצר במצב ( חדש לעומת מחודש או משומש) אחר ממה שהם התכוונו או שהבנה של מינוח יכולה לעזור ולחסוך הוצאה מיותרת, ולכן חשוב להכיר את ההבדלים בין המוחים השונים המתארים את מצב המוצר.

אנחנו נעשה לכם סדר נסביר את ההבדלים בין מצבי המוצרים שיעזרו לצרכן להבחין בהבדלים ביניהם.

 

מוצר מוחדש refurbish    – . מוחדש ולא מחודש כפי שיש כאלה שבטעות מבטאים הוא מוצר שהוחזר ליצרן משום שהיה פגום או משום שהלקוח לא היה מרוצה. היצרן מקבל את המוצר, בודק, מתקן אורז מחדש ומציין על גבי האריזה refurbish  ומחזיר את המוצר לשוק כחדש והמחיר זול יותר. מדובר כאן על יצרנים מובילים ובגינם היצרן גם נותן אחריות בדרך כלל פחותה מזו שהוא נותן על חדש.

מוצר OEM – Original Equipment Manufacturer – מונח מקובל עבור יצרן, המייצר מוצר עבור יצרן או משווק אחר – שמוכר את המוצר ללקוח הסופי תחת השם שלו.

תצוגות – מוצר שהיה בתצוגה, ב"כ נמכר ללא האריזה. מומלץ לראות את המוצר לפני הרכישה כדי לראות את מצבו. בד"כ ניתן לחסוך עד 80 אחוז מעלות המוצר החדש, וחשוב לדעת שאלו יהיו דגמים שיצאים מהשוק

בעולמות התוכנה יש אריזות OEM ואריזות RETAIL

מוצר Retail – מוצר הנמכר בחנויות באריזה ומתאפיין בכך שמכיל יותר פרטים .

מוצר Retail יקר יותר ויתרונו שניתן להעבירו ממחשב למחשב. רכשתי מחשב חדש אני יכול להתקין שוב את התוכנה. לא כך המצב מוצר OEM – רכשתי למחשב אין באפשרותי להעביר התוכנה מיועדת לשימוש חד פעמי.

מוצר OEM – נמכרים בד"כ ללא אריזה מהודרת ולעיתים אינם כוללים ציוד נלוננ ( כגון כבלים, דרייברים , ספרי הפעלה וכיוצא באלה).

מוצר מוצר Retail – נמכר באריזה מהודרת ומכיל את כל האביזרים הנילווים.

מוצר OEM – מיועד בעיקרון למחשב חדש, אך אנו לא נמנע מאף אחד לרכוש מוצר מוצר OEM גם ללא רכישת מחשב חדש.

בקשר לתוכנות OEM , המשמעות היא שאתה, הלקוח מקבל תוכנה מקורית לחלוטין למוצר Retail, אך ללא קופסא, חוברת הפעלה, תמיכה טכנית של היצרן.