מכבי שירותי ביורקרטיה כמו כל המגזר הציבורי "ראש קטן"

הסיפור בקצרה

למי שאין כח לקרוא את הכל אתמצת ואגיד שהשרות של "מכבי שרותי בריאות" הוא כמו בכל המגזר הציבורי "ראש קטן" מעייף, מתיש, לא יעיל ומרבית העובדים לא לוקחים אחריות

הסיפור : רק רצינו לקבוע תור

בתאריך ה 11.8 ניסיתי לקבוע תור לפורפ׳ מומחה בגסטרו עבור בני ואז נמסר  על ידי הפקידה שלא ניתן לקבוע תור במערכת משום שיש חוב לבני שלא שולם.
כדי לפתור את הנושא במהירות משום אנחנו לחוצים עבור בנינו  פנתה אשתי טלפונית למוקד מכבי בטלפון ולסניף רעננה, ושניהם אמרו : אין כל חוב והבעיה אצל הרופא וכנראה שיש טעות אצל הרופא.

פנינו שוב לרופא והמזכירה טענה בתוקף שאין אפשרות המערכת לא מאפשרת לקבוע תור משום שקיים חוב.
נציין שבני חייל מדוייק ולכן פטור מתשלום דמי חבר לקופה.
משום שאנחנו בלחץ לגבי מצבו הבריאותי של הבן אשתי הלכה בתאריך ה 12/8/20 לסניף הקופה ברעננה והתבקשה להגיע בשעות הצהריים כי המזכירות שאמורה לטפל פועלת החל מהשעה שלוש. למרות שאשתי ציינה שהיא מגיעה עבור תור לבן בכל זאת ביקשו אותה לבוא.
כשהגיעה בשעה שלוש פגשה מזכירה זועפת ומאד לא נעימה ולא שירותית שלא הסכימה לטפל בפנייה משום שמדובר בבן שהוא חייל והוא אמור להגיע בעצמו. ומסרה טלפון לברור הענין. מוזר המקרה הטלפון שהיא מסרה לא פעיל!
למחרת בבוקר 13/8/20 הבן ניסה את מזלו והתקשר למוקד והפעם הפלא ופלא מצאו שיש בעיה. אכן רשום חוב שומו שמים בגובה של 0 שקלים.
הובטח שהנושא יטופל עוד באותו היום ונעודכן טלפונית.
אבל שוב הפתעה. אף אחד לא חזר אלינו.
ביום ראשון 16.8.20 פנתה אשתי שוב למוקד מכבי ושוב הובטח שהעניין יטופל ובדחיפות מתוך הבנה שהבן זקוק בדחיפות לטיפול רפואי. אך גם הפעם לא עודכנו בשום התקדמות.
ב-17/8/20 פנה הבן שוב למוקד מכבי וביקש לדבר עם גורם אחראי, והתגובה של הנציגה הייתה צחקוק על הבקשה וברוב חוצפתה העבירה למוקד קביעת תורים. הבן לא התייאש והתקשר שוב למוקד. הפעם הנציג ניתק את השיחה. בפעם השלישית שהתקשר ענתה נציגה שהייתה מוכנה לעזור. היא יצרה קשר עם מנהל המחלקה. הוא התקשר אל בני וניסה לעזור אך הסביר שהנושא יטופל רק ביום חמישי!!!
עבר שבוע, אנחנו בלי תור ומקווים שביום חמישי נוכל לקבוע תור. אנחנו כמובן אמורים ליצור קשר וסתם אומרת לי בלב שהנושא לא יותר.
תמוה בעיני למה לא ברמת עזר המנהל. היה מאשר לאותו רופא לקהל את בני ומסדיר את הנשוא בירוקרטי לאחר מכן.
אבל במגזר הציבורי אין באמת אחריות, ולא באמת אכפת מהכסף של הציבור שמגיע בכל מקרה!
ואנחנו נמשיך לנסות להשיג תור …