חברות בישראל פועלות בשיטות לא הוגנות כנגד הצרכן הישראלי – רמי לוי תקשורת

הורי אנשים מבוגרים ואני עוזר להם לנהל את החשבונות שלהם. לאחרונה בדקתי את החשבונות של הורי ונוכחתי לדעת, שרמי לוי תקשורת ,החברה של האיש שקיבל את פרס ישראל עבור תרומתו לחברה, גובה מהם כ 89 ש"ח דמי מנוי לחודש לחודש במקום 29 כפי שסוכם. ראיתי גם בדפי החשבון,ש"הוט" גובה מהורי 430 ש"ח לחודש עבור שרות הטריפל.

נאלצתי ליצור קשר מול שתי החברות ובשלב הראשוני להגיע לגורם שיתן תשובות. לקח מספר ימים ואז רמי לוי תקשורת הסבירו לי שהמחיר של 29.90 שח הוא ממחיר מבצע לשנה, ולאחר שנה בתום המבצע המחיר עלה. לאחר דין ודברים קיבלתי שום "מחיר זהה כמובן במבצע. רמי לוי כמו הרבה מאד חברות בישראל עובד בשיטת מצליח! בשיטה של תחמנים! הרי ברור לגמרי שהמחיר לשנה הוא כדי שהצרכן, במקרה הזה אנשים מבוגרים אולי לא ישימו לב והא ייהנה מכך שאנשים מבוגרים לא שמו לב.

אז אני במקרה שמתי לב והתמודדתי אבל רמי לוי תקשורת ועוד חברות רבות פועלות בשיטות נבזיות שמנצלות צרכנים. המחשבה שצרכנים רבים הוטעו, לא יודעים להתמודד מקוממת אותי.

הכי מקומם אותי שהרשות לסחר הוגן, המועצה לצרכנות לא עושות כלום!!!

כמו רמי לוי תקשורת גם "הוט" שטוענת ששיפרה את השרות שלה פועלת ב"שיטת מצליח",והמחיר עבור חבילת הטריפל שלה עלה ל 420 ש"ח!. שוב, הסבירו לי שהמחיר הוא מחיר מבצע, וכשסברתי שהמחיר מאד יקר המחיר, זכו הורי ל"מחיר מבצע" בסך ל 310 ש"ח. שיטת מצליח אמרנו?

רמי לוי והוט לא לבד.  יש לא מעט חברות שפועלות באותן שיטות : אורנג', פלאפון ,סלקום, הוט ועוד.

הגיע הזמן שהרגולטור יפעל למען צרכנות הגונה, כנגד שיטות ניבזיות ושהחברות האלה יבינו שאי אפשר לפעול בשיטות שהן פועלות וייענשו על כך.

 

 

דוגמא:

http://finance.walla.co.il/item/2993431

מי יגן על הקשישים? רכשה מוצר בטלפון האשראי חויב באלפי שקלים

זה יכול לקרות גם להורים שלכם: רכישת מוצר ב-50 שקל בשיחת טלפון, הופכת בתוך שלוש שנים לדרישת חוב אגרסיבית של 3,800 שקל. זה מה שקרה לד"ר ריטה, בת ה-80, שצורפה למועדון הלקוחות של חברת וי.אי.פי והפכה קורבן לחיובים כספיים בלתי סבירים